ВІДКРИТИЙ ЛИСТ Генеральному прокурору Луценку Юрію Віталійовичу

Генеральному прокурору

Луценку Юрію Віталійовичу

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

 

Родини Героїв Небесної Сотні надзвичайно стурбовані інформацією про заплановану ліквідацію Департаменту спеціальних розслідувань. Ми розцінюємо цей крок, як згортання розслідування справ Майдану і залишення напризволяще справи, які вже передані до суду.

Ми звертаємо увагу, що з 2014-го року від самого початку слідства, вимагали,  разом з нашими представниками(адвокатами), створення координаційного центру розслідувань злочинів, вчинених проти учасників протестних акцій в період листопад 2013-лютий 2014-го року, об’єднання даних справ в єдиний структурний підрозділ. Під тиском потерпілих, адвокатів, громадськості в січні 2015-го році було створено Управління спеціальних розслідувань. І лише після цього почались реальні просування в розслідуванні. Поступово вдалося зібрати в даному підрозділі більшість справ по різним епізодам злочинів проти Майдану, які до того мертвим вантажем лежали в різних відділах прокуратури та МВС.

В травні 2016-го року було створено Департамент спеціальних розслідувань для аналогічної координації процесуальних керівників.  Нажаль через п’ять місяців із департаменту спеціальних розслідувань вивели половину слідчих і процесуальних керівників. Анонсували, що це управління також мало займатися справами Майдану, але фактично цього майже не відбувалося – нові справи не передавались до суду, підозри не виносились, справи, які вже були в суді тупцювали на місці. Це приклад того, як «розслідуються» справи Майдану в інших підрозділах . Ніяк.

Ліквідація ДСР і розпорошення слідчих і процесуальних керівників по різних підрозділах знищить єдиний координаційний центр розслідувань – єдину візію, стратегію, нівелює напрацювання попередніх років, на тривалий час зупинить а в цілому або суттєво уповільнить розслідування або взагалі його зведе нанівець.

Ми вважаємо, що мета зазначеної реорганізації (ліквідації ДСР) – позбавитись незручного керівника – Сергія Горбатюка, незручних слідчих і прокурорів –  ліквідувати осередок дійсно процесуально незалежних слідчих і прокурорів, як це передбачено КПК. А надалі – керувати в ручному режимі справами, які представляють для керівництва ГПУ інтерес (наприклад – справа Манафорта, справи щодо високопосадовців, справи щодо керівництва Нацполіції та СБУ), а про інші – забути.

Ми просимо не маніпулювати громадською думкою і не поширювати від імені Генеральної прокуратури неправдиві відомості про начебто обумовленість законодавчими змінами запланованої «реорганізації» ДСР. З моменту створення департаменту наказом цього ж Генерального прокурора в 2016-му році таких змін в законодавстві не відбувалося.

А проблемні питання позбавлення прокуратури слідства, які ГО “Родина Героїв “Небесної Сотні” та ГО «Адвокатська дорадча група» неодноразово піднімали, жодним чином не вирішуються ліквідацією чи то пак реорганізацією ДСР

 

Ми вимагаємо:

1) залишити і підсилити Департамент спеціальних розслідувань, як структурний підрозділ, в межах якого відбувається координація, створення і реалізація стратегії розслідування і підтримки обвинувачення в суді за різними епізодами злочинів проти Майдану.

2) не зменшувати, а збільшити кількість слідчих і процесуальних керівників, задіяних в розслідуванні і процесуальному керівництві. Припинити чинити на них тиск. Припинити чинити тиск на керівника департаменту Сергія Горбатюка. Зокрема – погрозами звільнення, ініціацією штучних дисциплінарних проваджень, тощо.

3) Не зупиняти процес розслідування штучними організаційними діями, як то виведення за штат слідчих і процесуальних керівників (що окрім стану невизначеності на тривалий час, позбавляє їх доступу до таємного діловодства, що зриває НСРД) опис і передача справ, тощо (кому? Самі собі?)

 

ГО “Родина Героїв “Небесної Сотні”