Визначено переможця першої Відзнаки імені Олександра Капіноса!

Ним став молодий активіст Едуард Крутько із села Козубівка Хорольського району Полтавської області, студент Тернопільського державного медичного університету.

Відзнака створена для підтримки тих, хто, як і Сашко Капінос, хоче вивчати та зберегти свою культуру, гуртувати людей навколо добрих справ та активно діє для цього в містечках і селах.  І саме про це задум Едуарда!

Протягом двох місяців він працюватиме над втіленням свого проекту  “Ой зійдімося, роде”. Його ціль у тому, щоб вивчати та зберігати живі традиції українського народу, показувати їх красу, залучати діток та молодь до дослідження етнографії рідного краю. Едуард запланував експедиції Хорольським районом для пошуку давніх українських пісень, речей давнини, проведення для учнів занять з етнографії, майстер-класів із вишивання для відтворення унікальних орнаментів традиційного одягу Хорольщини та проведення мистецького заходу у рідному селі «Ой зійдімося, роде» у форматі «Ніч у музеї». Переможець отримав сертифікат на суму 15000 гривень для реалізації задуму. Також Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” надаватиме йому консультаційну підтримку в організації заходів.

11 жовтня у місті Кременець, на малій Батьківщині Олександра Капіноса, відбувся неймовірний вечір української пісні й танцю, на якому й нагородили переможця. Під супровід бандури лунала пісня кобзарів Тараса Силенка, Святослава Силенка, Віктора Пашника;  лірники Ярема Шевчук та Андрій Ляшук знайомили гостей із грою на колісній лірі;  дарували пісню Христина Панасюк, гурти “Телері” та “Варйон”.  Олександр Капінос навчав молодь танцювати народні танці на вечорницях, тому й на вечорі всі бажаючі долучилися до майстер-класу із традиційних українських танців. Вечір провадив Валерій Гладунець, голос якого лунав зі сцени Майдану в буремні лютневі дні 2014 року. На захід приїхали і родини Героїв Небесної Сотні з Тернопільщинини, також були представники Музею Революції Гідності, Музею Івана Гончара, мистецького об’єднання “Глечик”, які є партнерами у заснування Відзнаки.

 Автор фото - Богдан Пошивайло

Едуард Крутько ще змалечку цікавився історією свого села, любив слухати розповіді бабусі. А в 2016 році почав активно збирати речі давнини в рідному краї. Він записує на відео пісні від старожилів, збирає фольклор, старі фотографії, висвітлює це на сторінці Етнографічна Збірка “Древо” у мережі фейсбук. В хаті покійних дідуся і бабусі Едуард заснував музей «Древо», де часто проводить мистецькі події, зокрема щорічний етно-фестиваль «Під дідовими липами».  Такі заходи допомагають відчути корені свого роду і закохатися в давні українські традиції, тож принагідно радимо всім охочим відвідати Козубівку!

Більше світлин з події за посиланням:

Ось таким світлим ми запам'ятаємо 11 жовтня 2018 року, – день вручення першої Відзнаки імені Олександра Капіноса!Ми…

Опубліковано Відзнака імені Олександра Капіноса П'ятниця, 12 жовтня 2018 р.

___________

На конкурс проектів надійшли 23 заявки з 15 областей України. Членами Журі Відзнаки стали провідні етнографи, фольклористи, музеєзнавці, культурні діячі України, члени родини Героя Небесної Сотні Олександра Капіноса та громадської організації “Родина Героїв “Небесної Сотні”, серед яких Валерій Гладунець, Петро Гончар, Олена Капінос, Сусанна Карпенко, Ігор Пошивайло, Тетяна Пошивайло, Наталія Хоменко та Олена Котляр.

Відзнака імені Олександра Капіноса започаткована завдяки підтримці 162 доброчинців України та світу, які долучилися коштами для заснування іменних відзнак Героїв Небесної Сотні на платформі спільнокошту “Велика Ідея  та завдяки підтримці Міжнародного фонду “Відродження”.

Концерт-вшанування у місті Кременець, на якому було оголошено переможця, відбувся за підтримки Депутата Верховної Ради України Михайла Головка, Тернопільської обласної державної адміністрації та Кременецької районної державної адміністрації.