Звернення родин до Президента України щодо запланованого обміну полоненими і заручниками

Президенту України
Володимиру Зеленському

Громадської організації “Родина Героїв “Небесної Сотні”
Потерпілі у кримінальному провадженні

Щодо розстрілу наших рідних на вулиці Інститутській в м. Києві 20.02.2014 р.,
в якому обвинувачуються колишні працівники спецроти Київського “Беркуту” Сергій Тамтура, Сергій Зінченко, Павло Аброськін, Олег Янішевський та Олександр Маринченко

Пане Президенте!

Звертаємось до Вас в зв’язку з тим, що до нас з різних джерел надходить інформація про те, що в межах запланованого обміну полоненими і заручниками, захопленими в ході міжнародного збройного конфлікту між Україною і РФ, а також (з боку України) – затриманими особами, які вчинили воєнні та інші злочини, пов’язані із збройним конфліктом із РФ за участі підконтрольних РФ т.з. “ДНР”, “ЛНР”, планують звільнити і обміняти підсудних в справі, де ми всі є потерпілими: Сергія Тамтуру, Сергія Зінченко, Павло Аброськіна, Олега Янішевського та Олександра Маринченка.

Повідомляємо Вас, що зазначені особи не є ні учасниками ні жертвами конфлікту на Сході України. Злочини, які їм інкримінуються жодним чином не пов’язані із участю у зазначеному конфлікті, а також не пов’язані із сепаратизмом – ні напряму, ні в якості розвідників, членів ДРГ, агентів впливу і т.д., крім того, всі вони є громадянами України. Відповідно їхнє звільнення в межах обміну в процесі розв’язання конфлікту на Сході України не відповідає ні міжнародному праву, ні заявленим цілям, ні здоровому глузду.

Більше того, таке звільнення унеможливить завершення головного судового процесу у справах Майдану, який наразі слухається в Святошинському суді м. Києва і має перспективи завершитись в наступному році. Саме із цим процесом рідні загиблих Героїв Небесної Сотні і суспільство в цілому пов’язують головним чином свої надії на справедливість. Оскільки всі інші судові справи розглядаються в десятки разів повільніше і не всі з нас доживуть до їх фіналу. І свідоме свавільне знищення цього процесу шляхом виведення із нього підсудних – спричинить непоправну шкоду і потерпілим, і надіям українців на справедливість і довірі до правосуддя в Україні, а також може призвести до розколу суспільства, хвилі протестів і соціальних вибухів. Крім того – відсутність вироку в цьому процесі унеможливить встановлення і доведення істини стосовно подій Революції Гідності, досягнення консенсусу з цього приводу в середині країни і доведення своєї позиції на міжнародній арені.

Без перебільшення, наразі готується знищення головної кримінальної справи в Україні. Предметом дослідження і аналізу якої є доленосні для України історичні події. І РФ, яка вимагає цього знищення, достеменно знає навіщо вони це роблять і метою є геть не вирішення конфлікту на Донбасі. Оскільки підсудні, повторюємо, не мають жодного відношення до цього конфлікту. І не випадково на даний момент активізувались російські платні пропагандисти, які поширюють “альтернативну реальність”, спотворюючі події, які відбувались взимку 2013-го – 2014-го років, більше того вони вівдкрито зневажають і виражають не повагу до Держави та до президента як її атрибута та України як такої! Та взагалі ставлять під сумнів все, що відбувається в країні
Справжньою метою такої вимоги РФ є ревізія оцінки Революції Гідності і зміна курсу України з проєвропейського на проросійський. А паралельно – розкол українського суспільства і підігрівання протестних настроїв.

Нам достеменно відомо, що в “обмінному фонді” в України є достатньо людей, дійсно причетних до подій на Сході, до участі в збройному конфлікті, до воєнних злочинів. Тобто це не є питання відсутності осіб для обміну. Це питання – розширення конфлікту – як по часу так і в просторі, яке провокує РФ, що є дуже небезпечним прецедентом.

Крім того, вважаємо, що механізм реалізації такого звільнення повністю суперечить законодавству України, порушує принцип процесуальної незалежності прокурорів і головне – незалежність суддів. Що є грубим втручанням в правоохоронну і судову систему України. При чому втручання – саме з боку Російської Федерації.

В зв’язку із вищезазначеним,

ПРОСИМО ВАС:

Не допустити втручання РФ в здійснення правосуддя в найбільш резонансній і історично важливій справі в Україні – справа за обвинуваченням колишніх працівників спецроти Київського “Беркуту” Сергія Тамтури, Сергія Зінченко, Павла Аброськіна, Олега Янішевського та Олександра Маринченка у вбивстві 48-ми осіб і замаху на вбивство ще 80-ти
Не допустити втручання і вплив РФ на прокурорів і суддів в цьому процесі для зловживання владою з боку прокурорів і винесення завідомо неправосудних рішень з боку суддів. Не наражати на небезпеку незалежність судової системи України.

Не допустити неправосудного звільнення обвинувачених в цьому провадженні, що потягне зупинення судового процесу, перешкодить встановленню і доведенню істини у справі і досягненню суспільного консенсусу стосовно подій Революції Гідності.

Запобігти спробі РФ під виглядом кроків по вирішенню конфлікту, розширити його на всю Україну – в часі і просторі, а вимога щодо звільнення підсудних у кримінальній справі щодо масових вбивств, які вчинялись ДО початку збройного конфлікту в Києві – є саме цим.
Не допустити розколу суспільства, хвилі акцій протесту, які очевидно стануться при спробі реалізації таких рішень